Álláshirdetés részletek itt.

ANUNȚ

În conformitate cu prevederile Metodologiei de organizare și desfășurare a concursurilor de ocupare a posturilor didactice/catedrelor care se vacantează pe parcursul anului școlar în unitățile de învățământ preuniversitar de stat, aprobată prin OMEN nr. 4959/2013, cu modificările și completările ulterioare și ORDIN nr 5.574 din 17 septembrie 2020 privind organizarea și desfățurarea concursurilor de ocupare a posturilor didactice/catedrelor care se vacantează pe parcursul anului școlar în unitățile de învățământ preuniversitar de stat în contextul situației epidemiologice determinate de respândirea coronavirusului SARS – CoV – 2.

Școala Gimnazială János Zsigmond cu sediul în Dârjiu, str Principală nr. 408 organizează concurs pentru ocuparea postului didactic:

Denumirea postului

Limba de predare

Nivel

Nr. ore

Statut post

Biologie

Lb.maghiră

Gimnazial

completat cu:

3 Geografie, 2 Educatie tehnologică, 2 Istoria și tradiția minorității, 2 Informatică, 2 Educație socială, 2 Educație plastică, 1 limba latină

vacant

Examenul se va desfășură după următorul calendar:

• septembrie 2022 -Afișarea postului la sediul unității
  • 23-27 septembrie 2022 între orele 900 – 1400 – depunerea și înregistrarea dosarelor la secretariatul unității
  • 28 septembrie 2022 ora 08:00 -11:00 – verificarea dosarelor depuse
  • 29 septembrie 2022 ora 13:00- proba scrisă și interviu
  • 30 septembrie 2022 ora 08:00– afișarea rezultatelor și depunerea contestațiilor – ora 08:00-10:00
  • 30 septembrie 2022 ora 12:00 – rezolvarea contestațiilor și afișarea reziliatelor finale
  • 30 septembrie 2022 – validarea rezultatelor in Consiliul de Administrație al școlii

În dosarul de concurs sunt solicitate următoarele acte:

Cerere de înscriere

• Copii de pe actele de studii
  • Copie carte de identitate
  • Copie după certificatul de naștere sau căsătorie (dacă este cazul)
  • Copie după cartea de muncă sau extras din Revisal
  • Adeverință medicală din care rezultă aptitudinea candidatului de a preda în învățământ
  • Declarație pe propria răspundere a candidatului că nu desfășoară activități incompatibile cu demnitatea funcției didactice și că nu a fost înlăturat din învățământ pentru motive disciplinare prin sau hotărâre judecătorească definitivă.

Testarea se va desfășura conform Metodologiei de organizare și desfășurare a concursului de ocupare a posturilor didactice care se vacantează pe parcursul anului școlar în unitățile preuniversitar de stat, reglementate de Ordinul nr.4959 din 02.09.2013, cu modificările și completările ulterioare.

Dârjiu, 19.09.2022

Director Dénes Attila