Székelymuzsnai óvoda

Az óvoda épülete is a székelymuzsnai református egyház tulajdona, amely egy udvaron van az iskolával és templommal.

Ez az épület tanítói lakásnak épült. Az állami óvoda megszűnésével az intézmény a régi tanítói lakásba lett átköltöztetve. Az eredetileg tornácos ház tornácát 2010-ben beépítették és kialakították az óvoda illemhelységét. Az iskolával együtt az óvodát is kalákázással sikerült újítani 2017-ben, ahol ugyan azokat a beavatkozásokat végezték el a szülők az épületen, mint az iskolán. Tetőt javítottak, az épület homlokzatát vakolták és festették újra. A szükséges anyagot a munkálatokhoz a székelymuzsnai református egyház valamint Hargita Megye Tanácsa – Kaláka programja volt finanszírozta.

Az épületben jelenleg egy vegyes csoport működik. A székelyderzsi óvodával egyidejűleg 2018-ban pályázatból valósítottuk meg az óvodai játszóteret. Ezt a projektet a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetségén keresztül a magyar állam támogatta. 2020 végén sikerült a régi bejárati ajtót kicserélni, az egyház támogatásának köszönhetően. Továbbá tervben vannak különböző beavatkozások az épületre nézve, viszont azok megvalósítása a lehetőségektől és forrásoktól fog függeni.