Iskola másként hét!
Hétfő:
A székelyderzsi és muzsnai iskolások az iskola másként hetet kirándulással indították, a cél a kincses Kolozsvár volt.
Első állomása az Alexandru Borza Botanikus kert volt.
A kert 14 hektáros területén több tízezer növény található a Föld egész területéről.
Ellátogattunk a Szent Mihály templomhoz, megcsodáltuk a Mátyás király szobrot.
Elsétáltunk Mátyás király szülőházához, amely jelenleg a Művészeti Egyetemnek ad otthont.
Ezután csoportokra oszoltunk. A kicsik fagyizni és játszani mentek a játszótérre, a fiúk a Kolozsvári Arénát nézték meg, a lányok pedig a bevásárlóközpontot választották.
A kirándulás egy kis záporral fejeződött be, de mindenki élményekkel teli mehetett haza.
 
Kedd:
Ez a nap a nagyok számára a bőrápolásról, arcápolásról, sok sok hasznos tanácsról szólt Eva Ionescu kozmetikus előadásában, de szó esett még a sminkelés és szemöldökszedés témakörökről is. Az előadás végén a meghívottunk megajándékozta a nagylányokat egy kis arckrémmel.
A kicsiket zenés bábelőadás szórakoztatta, Páll Ibolya előadásában. Az előadás címe A rikkantó madár volt. A népes közönség a tornateremben gyűlt össze, ahol a derzsi és muzsnai gyerekekeken kívül a kányádi és dályai gyermekek is részt vettek.
A program mellett volt dramatizálás és papírszínház is.
 
Szerda:
Erre a napra tájékozódási verseny volt tervezve, de a kedvezőtlen időjárás áthúzta terveinket.
Helyette tantárgyi vetélkedőket tartottunk a nagyoknak, a kicsik kézimunkáztak és interaktív játékokat játszottak.
Hogy a sportolás ne maradjon el, a napot Derzsben és Muzsnában is ügyességi játékokkal fejeztük be.
 
Csütörtök:
Ma az ízlelőbimbóké volt a főszerep.
Meglátogattuk a székelyudvarhelyi Galffis Chocolate csokoládégyárat ahol mindamellett, hogy bemutatták, hogyan lesz a kakaó babból csokoládé nagyon sok féle csokoládét megkóstolhattunk. Utána az V-VIII-as diákjainkkal az Ikos Conf készruhagyárat látogattuk meg, ezalatt a kicsik fagyizással egybekötve szórakozhattak a játszótéren.
 
Péntek:
Az iskola másként hét utolsó napja sem maradt esemény nélkül. Muzsnában és Derzsben is tantárgyversenyeket tartottunk a reggeli órákban. Utána a muzsnai elemisek pihenésként kavicsokat gyűjtögettek, melyekből katicákat varázsoltak, illetve mindenki kedve szerint díszbe öltöztette azokat. Derzsben a pihenés helyett egy utolsó ráadás következett. A betervezett tájékozódási verseny kezdetét vette.🏃‍♀️🏃‍♂️
A diákokat 5 csapatra osztottuk és különböző ügyességi, tájékozódási feladatokkal bíztuk meg, amit Székelyderzs utcáin kellet végrehajtsanak. Mind az öt csapat nagyon jól teljesített. A verseny végén jutalomképpen a mi titkárnénink babgulyással várt az iskola udvarán!🍲
A fárasztó verseny után a hosszú hétvége éppen kapóra jön mert tanár és diák is ki tudja pihenni a fáradalmait.
 
Óvoda
Igazi “óvoda másként” hetet tudhatnak maguk mögött a muzsnai ovisok is.
A hét elején örömmel állapítottuk meg, hogy elég tiszták a falu utcái és így boldog a föld; majd egy plakátot is készítettünk közösen. Néztünk bábszínházat és játszóhàzba is ellátogattunk.
Sor került egy kis veteményezésre és virágok ültetésére az ovi udvarán.
A hét zárásaként meglátogattuk a derzsi templomot és kipróbáltuk a lovaglást a Zarándok Nyargalónál.
Élményből volt bőven, elégedettek voltak a gyermekek.
Kovács Erika óvónő
 

Dénes Attila – iskolaigazgató

Képek: János Zsigmond Általános Iskola facebook oldala