Mindig eszembe jut az a történet amely arról szól, hogy Muzsna és Székelyderzs között a mi nagyszüleink iskolás korukban az út szélét gyümölcsfákkal ültették be.🌳 Ezeknek a fáknak a gyümölcseit fogyasztotta aztán a faültető gyermek gyermeke, unokája és dédunokája. 

A fák nem csak ízletes almát biztosítottak az arra járóknak, hanem árnyékot, menedéket.🍏

Ma iskolánk minden diákja részt vett a Székelymuzsnai Nőegylet által elindított Fogadj örökbe egy fát projektjén. A diákok 58 facsemetét ültettek el az út két oldalán, Székelymuzsna Agyagfalva felőli kijáratánál. Ha nem is gyümölcsfát ültettek mint elődeik, a cél ugyan az maradt: szépítsük, őrizzük, ápoljuk környezetünket.

Mellesleg akinek fája van, annak jövője van.☺️

 
 

Dénes Attila – iskolaigazgató

Képek: János Zsigmond Általános Iskola facebook oldala